Bulgaristanda Eğitim Üniversite

universite bulgaristanda egitim

Türkiye ye çok yakın olmasına rağmen çok kişi tarafından bilinmeyen tıp eğitimi alanında son derece iyi hizmetler veren üniversitelerin yer aldığı Bulgaristan da bu yönüyle ülkemizi salladığı 2007 yılında yapmış olduğu Avrupa birliğine tam üyelik ile bunu göstermiştir. Üniversiteler içinde ulaşımın ücretsiz olması öğrenciler açısından olumlu bir davranış olarak karşılamak da bunun sonucunda da tercih anlamında Bulgaristan birçok balkan ve Avrupa üniversitesinin geride bırakmıştır. plovdiv ve sofya şehrinde bulunan tıp üniversiteleri bu anlamda dünya ile yarış edebilecek eğitim sevisiyle de öne çıkmaktadır. Bulgaristanda eğitim üniversite puan uygulamasının olmamasında da zeki ama şanssız bireylere eğitim olanakları sunmaktadır.

Bulgaristanda eğitim üniversite taban puanları anlamında bir anlayış içinde yoktur. Tabi bir de harç ücretlerini ödeme noktasında sıkıntı olmaması da önemlidir. Ülkemizde uygulanan sınav sisteminden kaynaklanan üniversite taban ve tavan puanları uygulaması her öğrenci için olumlu sonuçlar doğurmamaktadır. Çoğu öğrenci için hüsranla sonuçlasa da maddi olanak anlamında da sıkıntı zamanla kendini göstermiştir. Daha çok maddi anlamda olan Bulgaristanda eğitim üniversite ile eşleşmektedir.

Yaklaşık 70 yıllık bir geçmişe sahip olmanın verdiği bir özgüvenle Bulgaristan halkına olduğuna kadar çevre ülke toplumlarına da hizmet veren Plovdiv Tıp fakültesi 20 binden fazla yetiştirdiği doktor sayısı ile meslek sahibi yaptığı insanlar arsında köprü vazifesi kurmuştur. Son zamanlarda ülkede öğrenci sayılarında meydana gelen artış ile hem meslek sahibi çoğalmakta hem de ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Bu sayede iki tarafta ellerinde bir sebep olarak hayatlarına devam etmekteler. Ülke nin 2.büyük kenti olan ve sosyal olarak da seviyesi yüksek kent ortalamasına sahiptir. Bu sebepten her ülkeden öğrenci gelmekte ve sosyal kültürel bilgi karışımına katkı sağlamaktadır.

Devir gelip geçerken teknoloji ilerler iken hayat bu kadar kolay hale gelmiş iken bir çok kötülüğü de ardından getirebiliyor Bunun için belki birçoğumuz yasal yollar ile hukuk da başvurabiliyoruz. Hiçbir zaman önü kapanmayacak meslekler arasında hukuk bütün grupları bulunabilmektedir hal böyle olunca hem bir.ok hukuk fakültesi hem de çok sayıda gence umut olabiliyor. Plovdiv Üniversitesi Hukuk bölümünde siz gençlerin bu yolda güzel rahat ve yıpranmadan zorlukları asmanızda yanınızda ve yardımcı olmaya hazır bir durumda sizleri bekliyor

Günümüz de endüstri çok önemli yer kaplamak da hemen hemen her nokta da devreye giren endüstri, mühendislik ile buluştu ve endüstri mühendisliği dalın da bir meslek gurubu oluştu. Plovdiv üniversitesi endüstri mühendisliği fakültesi ile sizlere yardımcı olmak için bu fakülteyi açtı. Makine, malzeme ve insandan oluşan bu bilim dalın da sizlerin bu bölümü seçmeniz ile insan olarak bir bütünün yarısını tamamlamış oluyorsunuz. Makine ve malzeme de bizler için açılan fakültede son teknolojinin kullanıldığı her şeyi bulmak mümkün. Bu bölüm de okuyan öğrenciler enerji, malzeme, zaman, para, tasarruf gibi birçok kaynakların verimli ve sağlam kullanılması için bizlere yardımcı olan endüstri mühendisliği hizmetleri ile sağlam, kaliteli ve düzgün bilgiler verip bu kaliteyi arttırmamıza yardımcı oluyorlar.

Üniversitelerin bölümlerinin çok olmuş ve fakültelerinin bölümlerinin kendi aralarında ayrı kam püslere sahip olması herkes için bir avantaj Plovdiv üniversitesi diş hekimliği bölümünüze de ilgili çok büyük diş hekimliliği günümüz de çok popüler ve geleceği olan bir meslek gurubun da. Plovdiv üniversitesi’nde eğitim görmek isteyen birçok öğrenci bulunmaktadır. Sadece bizim ülkemizde değil hemen hemen dünyanın her yerinden yüz binlerce genç gitmektedir. Nüfusu az da bu şehir de gençlerin orada üniversite okuması ile bu nüfus biraz daha çoğalmaktadır. Diş hekimliği bölümü birçok araştırmaya konu olmuş bir bölümdür eskiden bu bölüme talep azken şuan neredeyse nüfusun yarısı bu bolumu tercih etmektedir Plovdiv ve Sofya’da alınan diploma Avrupa ülkelerinde hizmet verebiliyorsunuz.

Yurtdışın da eğitim görmek başlı başına bir turizm iken bizler Plovdiv üniversitesi turizm bölümü okuyarak hem yaşayıp hem de eğitim ve öğretim görme fırsatı yakalayabiliyor. Bizler bütün imkânlar da okuma fırsatı bulabiliyoruz. Ülkemiz ile aynı seviye de olan ve eğitim için hiçbir taban puanı istemeden hayatımızın dönüm noktası olan ve hayallerimize bir adım kala bizlerin ellerinden tutan plovdiv üniversitesi bizim için bütün incelikleri düşünmüş turizm bölümü de bu incelikler içinde bulunuyor. Teknoloji ve elektronik ortamda bulunan sınıflar da okumak ve çeşitli projeler de bulunabilme şansı bulabiliyorsunuz.

Güzel bir ülkede eğitim ve öğretimimiz tamamlamayı hangimiz istemeyiz ki? Bu fırsatlardan yaralanabilmek eğitim uygun fiyata ile taban puanı aranmadan ÖSYM sınavları gibi bir şart konulmadan bu hayatımız da ki dönüm noktasını tamamlamak bizler gibi ailelerimizi de mutlu edecektir. Ülkemizden uzaklar da bir de ekonomik sıkıntıları düşünerek okulumuza zaman ayrılmadan kafa yormadan eğitim nasıl olabilir ki. Fakat Bulgaristanda eğitim üniversite fiyatlarındaki uygunluk ve ekonomik özgürlüklerin kısıtlanmadan hayatın dönüm noktası olan üniversite tamamlanmalıdır. Yapılan araştırmalar sonucun da burada okul okuyan öğrenci sayısının fazla olmasın sebebi ekonomik özgürlüğün çok olmasıdır. Fiyatların uygun olması ailenin de gözlerinin arkasın da olmaması rahatlatıcı bir özelliktir.

Üniversitelerin kalitesini için de barındırdığı hocalar, doçentler ve profesörler ile görebiliyoruz. Mimarisi çok güzel olan bu okullar da eğitim görmek tarihçeyi de yaşamak öğrenim ile beraber çok özel ve güzel olacaktır. Bulgaristanda eğitim üniversite fiyatları eğitim dili ve bölüme göre değişebilmektedir. Burada okuduğunuz süre içinde ülkemizden daha rahat ekonomik özgürlüğümüz olacak. Bizlere konuk olan ve ziyaretimize gelen misafirlerimizi de rahatlık ile ağırlayabileceğiz üniversitelerimiz de.